top of page
The_Bodrum_EDITION__2_.jpg

Mayıs 2020 | Stil | Türkiye

Bir Edition üçlüsü: Sanat, parti ve iyi yemek

Yazı | Onur Baştürk

İki yaz önce sezonun tam da ortasında açılmıştı The Bodrum Edition. Sezonu geç yakalamasına rağmen lüks segment rakipleri arasında öne geçmiş, özellikle Perulu ünlü ‘göçebe’ şef Diego Munoz’un açtığı Brava adlı restoran dolup taşmıştı. 

 

Edition’ın bu kadar ilgi görmesinin ardında ‘eski toprak’ bir isim, efsanevi Studio 54’ün yaratıcısı Ian Schrager’ın bizzat oteli tasarlamış olması da elbette önemli nedenlerden biri olmuştu. 

 

Nitekim Edition kısa sürede yabancı konuklarıyla ön plana çıkan, eğlencesi ve yemekleri beğenilen bir cazibe merkezi haline geldi. Özellikle geçen yazın başında, Edition’ların uluslararası marka başkanı Ben Pundole’nin geleneksel doğum günü partisi için burayı seçmesi, onunla beraber otele akın eden cool yaratıcı yabancı insanlar, Edition’ı farklı bir noktaya taşımıştı. 

 

NASIL BİR YER? 

 

Peki Edition nasıl bir yer? 

Haziran başı kapılarını açacak otelde bu sezon neler olacak? 

Hemen anlatayım: 

Girişinde, tıpkı Miami Edition’da olduğu gibi beyaz ve ahşap ağırlıklı dekorasyon dikkat çekiyor. Büyük beyaz küpler içine yerleştirilmiş bitkiler, rahat bir oturma grubu, küçük bir bar… Doğrusu bu ‘spa’ tavrıyla resepsiyonun o resmi tavrını kırmış Edition.  

 

Ana binadan çıkıp ilerlediğinizde ise mimari aşağıya doğru kat kat, taraçalar şeklinde, doğal bir amfi tiyatro tadında ilerliyor. Ta ki plaja kadar… Elbette bu kat kat durum, çok fazla alan olmadığından, yani mecburiyetten gerçekleşmiş. Çünkü Edition’ın iki yanı sağlı sollu, pek çoğu da zevksiz Yalıkavak siteleriyle dolu. Yine de bu sıkışmışlık halini iyi fikirlerle çözmeye çalışmışlar. Çok fazla dinlenme ve boş alan koyarak… 

 

YALIKAVAK SÜİTİNDEKİ O DETAY 

 

Odalara gelince: Benim kaldığım Yalıkavak süitinin en dikkat çekici yanı, laf olsun diye konulmuş bir objeye dahi rastlamamış olmamdı. Bazı otel odalarında sırf tasarım olsun diye konulan ama odanın ruhuyla bağlantısız objeler vardır ya, Edition buna hiç gerek duymamış. Onun yerine son derece zevkli, gayet Türkiye’de üretilmiş tekstil ürünlerini saçmışlar odanın gerekli köşelerine. Mesela terasta, akşam üşüdüğünüzde üzerine geçireceğiniz tatlı / tarz nevresim gibi…

BRAVA’NIN KARDEŞİ MORENA 

 

Edition’ın alamet-i farikası Brava Restoran’ın bir de ‘kardeş’ mekanı var: Morena. Öğlenleri yemek servisi veren Morena yine Diego Munoz yönetiminde. Ama Türk işi dokunuşlar ağırlıkta. Mesela olmazsa olmaz, kuşbaşılısı makbul plaj pidesi…

 

SEZON SÜRPRİZİ: SEDEF GALİ 

 

Edition’da bu yazın sürprizi ise ressam ve aynı zamanda dj’liğini de çok beğendiğim Sedef Gali. Otelin kültür ve eğlence direktörlüğünü üstlenen, aynı zamanda kendi markası Arthouse adlı alanda özel etkinlikler yapacak olan Gali sezon için heyecanlı: “Arthouse’da hem sergiler hem de ‘artist residency’ler olacak. Ayrıca live painting’ler, renklere göre kürasyonu yapılacak yemek davetleri ve daha önce W Otel’de yaptığım Drink&Draw burada yapacağım etkinlikler arasında”. 

 

Velhasılı kelam, Ian Schrager dokunuşlu The Bodrum Edition, küçük plajına rağmen sunduğu beyaz ve sade lüks dünyayla özellikle bu tarzı sevenlerin fazlasıyla ilgisini çekecek bu yaz da. Orası kesin. 

 

Unutmadan:

 

1. Otel ekibinin -en son Hillside’larda gördüğümüze benzer- cana yakın ve profesyonel ilgili tavrı da buranın daha çok sevilmesine yol açıyor. 

 

2. Virüs önlemleri çoğu otel gibi burada da sıkı bir şekilde uygulanıyor. 

Nano teknolojiye sahip sertifikalı anti bakteriyel Clean Seal temizlik ürünleri kullanılıyor. Ayrıca odalar bir sonraki misafirlere teslim edilmeden önce 24 saat bekleniyor.

STİL | Kategorinin diğer yazıları

yuzulogoweb2.png
bottom of page