slayt_edited.jpg

Mayıs 2020 | Stil | Türkiye

Bodrum’a sürpriz: Dioriviera pop-up

Yazı | Alp Tekin

Bodrum’da bu yazın ilk sürprizi Dior’un yazlık pop-up mağazası Dioriviera.

 

Forte dei Marmi, İbiza, Capri ve Cortina’da açılan pop up’lar gibi planlanan Bodrum Dioriviera, Yalıkavak Marina’da açılacak. 

 

Mağazada sadece Dioriviera 2020 koleksiyonu değil, bu mağazaya özel seçilen Bodrum baskılı çanta, mayo, bluz ve bileklikler de yer alacak. 

 

Peki Dioriviera koleksiyonu nasıl? 

Tabii ki olay markanın ilk kadın kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri’de kilitleniyor. Dior’a ilk geldiği dönemde bıyık altından söylenen “Ama Dior feminen” sözüyle sıkça karşılaştığını söyleyen feminist Chiuri, sonradan “Hepimiz feminist olmalıyız” yazılı bir tişörtle dahi yürütmüştü mankenlerini. 

 

Bir feministin neye benzediği ya da benzemediğiyle ilgilenmediğini söyleyen Chiuri’nin konuyla ilgili şu cümlesi de meşhur: “Feminist olmanın bir yolu olduğunu düşünmüyorum”. 

Doğal olarak Dioriviera koleksiyonu da Chiuri’nin fikir dünyasının etkilerini taşıyor. Öncelikle tasarımlarda başrol desenlerde. Mesela bir Dior klasiğine dönüşen “Toile de Jouy” deseni. Ürünlerin hepsinde farklı şekil ve renklerde yorumlanıyor. Koleksiyonda her şey yaz esintisine uygun, ama toplamda çizilen profilin ana damarı şu: Sonuna kadar özgür bir kadın.

 

Unutmadan: Mayo, pareo, espadril, terlik ve D-Connect sneaker’lara ek olarak Dior Book Tote, Saddle ve Diorcamp çantalar da koleksiyonun en yeni “özgür kadın” parçaları arasında. 

Fotoğraflar:

1. Toile de Jouy desenli anorak

2. Bodrum baskılı Book Tote 

3. Bodrum baskılı bileklik

4. Bodrum baskılı ‘cap’

5. Diorcamp çanta. 

6. Şapka