top of page
2BAC4D1F-4B84-4470-9A00-42F406FEBE3B_edited.jpg

Ağustos 2021 | Stil | Türkiye

STYLISH GETAWAYS

Fotoğraflar | Beste Zeybel

Model | Rafael Cemo Çetin

Medina Turgul DDB’nin genel müdür yardımcısı Elifsu Tufan’la uluslararası bir şirkette yönetici olan eşi Orçun Tufan’ın kurduğu çok yeni bir giyim ve aksesuar markası Lourmarin. Sık seyahat eden ve denizle iç içe bir çift olan Elifsu ve Orçun, ciddi bir yatırım yaparak oluşturdukları Lourmarin’in yelpazesinde şimdilik erkek giyim ve unisex aksesuarlara yer vermiş. Mottoları ise şu: Lourmarin, keyifli bir hafta sonu seyahati için anahtar parçalar sunar!

“En büyük tutkumuz her zaman seyahat etmek oldu” diyor Elifsu ve Lourmarin’in nasıl ortaya çıktığını anlatıyor: “Bir giyim ve aksesuar markası yaratma fikri seyahatlerde ortaya çıktı.

Düşüncemiz şuydu: Keyifli bir hafta sonu seyahatine yetecek kadar az ve öz ürün sunmalıydık. Ayrıca ürünler en kaliteli materyaller kullanılarak, en iyi kalıplar seçilerek ve sürdürülebilir üretim vizyonuyla hazırlanmalıydı. Tabii ulaşılabilir ve konforlu da olmalıydı”.

Markanın ismi Elifsu ve Orçun’un Fransa’nın Provence bölgesine yaptıkları bir seyahatte, Lourmarin köyüne uğramalarıyla ortaya çıkmış. Köyü gezerken markalarına bu ismin ne kadar uygun olacağını düşünmüşler: “Lourmarin ve çevre köylerin farklı bir büyüsü vardı. Çok renkliydi, ama dingindi. Kalabalıktı ama gürültülü değildi. Bu bölgenin ruhu, bu isimle birlikte bizimle yaşayacaktı”.

bottom of page