top of page
521.NX.6679.LR.HBB21 - Classic Fusion Chronograph Boutique Bodrum.jpg

Temmuz 2021 | Stil | Türkiye

Ne varsa Akdeniz’de var!

Yazı | Oktay Tutuş

2020 yılını çoğu lüks marka için zorlu kılan şüphesiz turizmin olmayışıydı. Bunu çözmek için yeni pazar arayışına giren markalar yanında dijital satışlarını anlamlı derecede yükseltmek için çabalayanlar da vardı. Şimdi o günler yaz güneşinin yakıcılığı altında sanki çok uzakmış gibi gözükse de  toparlanma hâlâ devam ediyor.

Yatırımlarını doğru yere konumlandıranlar şüphesiz turizm dalgasından nasibini alacak. Bu yaz Türkiye’nin Yalıkavak Marina özelinde oldukça güçlü olduğunu söylemek mümkün. Geçtiğimiz bayramda tam da bu girizgaha uyacak şekilde Hublot bir butik açtı. Açılış için Bodrum’a gelen markanın CEO’su Ricardo Guadalupe neden bir butik açtığını şöyle anlattı: “Akdeniz’in en iyi noktalarında olmak istedik. Saint-Tropez, Ibiza, Capri, Mykonos ve de Bodrum listemizdeydi. Bodrum’da Yalıkavak Marina’da karar kıldık. Bizzat burasının potansiyelini ve dahası Türkiye’deki potansiyelini gördüm ve marinayı da listemize ekledik”.

Tüm ‘Mare Nostrum’a çıkarma yapan markanın turizm neredeyse oraya gitmesi şu dönem için en mantıklı olanı. Üstelik her butiğinde oraya özgü, limitli üretilecek bir modelle birlikte çıkarma yapıyor. Bodrum sürprizi ise Akdeniz’in ve bulunduğu noktanın renklerine uygun bir Classic Fusion modeli. Antik dünyanın yedi harikasından birisi olan Halikarnas Mozolesi’ndeki taşlardan ve Ege Denizi’ndeki yansımalardan ilham alarak dekore edilmiş butik marinanın tam kalbinde. İçerde ise 25 adet örneği bulunan Classic Fusion Chronograph Bodrum Edition saati yer alıyor. Peki neden bu model ve neden sadece 25 adet? Guadalupe şöyle özetliyor:

“Classic Fusion her haliyle ‘cazibeli’ bir ürün. Biz de onu biraz daha yazlık bir havaya soktuk. 40 bin İsviçre Frankı yerine 15 bin İsviçre frankı. Daha ulaşılabilir ve biz de bunu amaçladık. Farklı noktalarda, farklı limitli üretim modeller sunuyoruz. Amacımız Hublot butiklere trafik sağlamak ve tabi ki diğer modellerimizin de alıcı bulması. Bu sebeple 50 adet ya da 35 adetle limitliler”.

Biraz da saatten bahsedelim: 45 mm titanyum kasaya sahip modelin kadran ve kayışında mavi renk kullanılmış. Kronograf göstergeleri ve kayışında yer alan dikişlerdeyse beyaz renk tercih edilmiş. İki farklı renk kayış seçeneği var ve 42 saat güç rezervine sahip Hublot üretimi mekanizması bulunuyor.

bottom of page