top of page
006_1.jpg

June 2024 | Design & Interiors

english below

SELİMİYE’DEKİ SAKİN KENTLİ

words Alp Tekin

Türkiye’nin güneyindeki Marmaris’in Selimiye tarafı her haliyle başkadır. Çünkü sakinliğin, huzurun gerçek bir özeti gibidir. Bir de bu sakin resmi Selimiye’nin arkasındaki Bozburun ve Söğüt’le tamamladığınızı düşünün! Hatta gün batımına karşı şarabınızı yudumladığınızı… Kısaca 'S House' olarak adlandırılmış, Studio86 Interiors tasarımı ev projesi de tasvir ettiğimiz bu resmin tam da ortasında duruyor!

Üç kattan oluşan S House’un tasarımı hayli ters köşe. Çünkü kentli bir havası var. Betül - Furkan Çöloğlu ve Başak Doyum ortaklığından oluşan Studio86 Interiors ekibi bu farklı tasarım yaklaşımının nedenini şöyle özetliyor: “Selimiye’nin sakin ve doğal manzarasına modern-bohem bir tasarım yaklaşımı getirerek yarattığımız zıtlık, kentin özgün karakterini yansıtma isteğimizin bir sonucuydu. Bohem estetiğin özgürlükçü ruhu ve yaratıcı ifadesi, Selimiye’nin geleneksel sahil şehri kimliğiyle kontrast oluşturarak, mekanın etkileyici yönünü daha çok vurguladı. Bu zıtlık, şehrin kimliğini ön plana çıkarırken, aynı zamanda yenilikçi bir perspektif sunuyor”.

 

TÜM ÜRÜNLER DEKORATİF OBJE NİTELİĞİNDE 

Evin renk paletinde ahşabın doğal sıcaklığı ve beyazın tonları öne çıkıyor. Mobilya ve tekstil seçimlerindeki açık tonlar ise ahşabın dokusunu tamamlayarak iç mekanın estetik bütünlüğünü şekillendiriyor. 

Aydınlatma tasarımında tercih edilen tüm ürünler dekoratif birer obje niteliğinde. Mobilya ve dekoratif unsurların sunduğu doğrudan ve dolaylı aydınlatma çözümleri ise mekanın karakteristik özelliklerini destekleyen bir aydınlatma senaryosuna sahip. 

PEACEFUL CITIZEN IN SELIMIYE

Selimiye side of Marmaris in the south of Turkiye is different in every way. Because it is like a true epitome of calmness and peace. Imagine completing this peaceful image with Bozburun and Söğüt behind Selimiye! Even sipping your wine against the sunset... The house project designed by Studio86 Interiors, called ‘S House’ for short, stands right in the centre of this image!

The design of the three-storey S House is quite the opposite. Because it has an urban atmosphere. Studio86 Interiors team of Betül - Furkan Çöloğlu and Başak Doyum summarises the reason for this different design approach as follows: “The contrast we created by bringing a modern bohemian design approach to the peaceful and natural landscape of Selimiye was a result of our desire to reflect the unique character of the city. The libertarian spirit and creative expression of bohemian aesthetics contrasted with Selimiye's traditional coastal city identity, emphasising the impressive aspect of the place. This contrast emphasizes the identity of the city while offering an innovative perspective”. 

 

ALL PRODUCTS ARE CHARACTERISED AS DECORATIVE OBJECTS 

 

The natural warmth of the wood and white tones stand out in the home's color palette. The light tones in the furniture and textile choices complement the texture of the wood and shape the aesthetic integrity of the interior. 

 

All products preferred in lighting design are characterised as decorative objects. Direct and indirect lighting solutions offered by furniture and decorative elements have a lighting scheme that supports the characteristic features of the space. 

bottom of page