BOTANİK

Bitkiler Yuzu’nun çıkış noktası. Şubat 2019’da kurulan Yuzu Botanic’te halen yeşil yapraklı tüm bitkileri merak ediyor, araştırıyor ve yetiştiriyoruz. Onlara uygun saksılar bulup bitki sevenlere ulaştırıyoruz. Bitkilerimizin önemli bir bölümü Avlu Bebek’te. Ayrıca sevdiğimiz markalarla iş birliği yapıyor, ‘bitki styling’lerini üstleniyor, mekanları yeşillendiriyoruz. “Yeşil gururlarımız”dan örnekler; Han Spaces ve Lucca.

TOPLULUK

Buna “pek yakında” diyelim: Mimarlar, tasarımcılar, sanatçılar; aslında kısaca iyi yaşamayı bilen ve bunu başkalarıyla da paylaşmayı sevenlerle oluşturacağımız topluluk. Bu toplulukla beraber yapacağımız etkinlikler, birbirimizi tanımak üzere planlanan buluşmalar…

PRINT

Dergi Yuzu dünyasının en önemli araçlarından. “Tipik” olmak istemiyoruz. “Doğal” olanı seviyoruz. İyi fikre ve bizi iyi hissettirenlere değer veriyoruz. Onlara yer vermek bizi mutlu ediyor.

KOLEKSİYON

Yine bir “pek yakında” projemiz: Sadece tek bir temaya odaklanmış, o tema üzerine içeriği çalışılmış, yıllarca kütüphanede durabilecek ‘coffee table book’lar. Art, Garden ve Home temaları sıralarını bekleyen coffee table book’larımız.

DİJİTAL

Sürekli güncellemeye gayret ettiğimiz sonsuz bir dünya. Hedef, bu sonsuz dünya içinde de “tipik” olmamak, içeriğin gerçekten içerik olmasına özen göstermek.

İŞBİRLİĞİ

Yuzu’nun dünyasını anlatmak için yeni araçlar denemeye devam ediyoruz. Onlardan biri de Palazzo İstanbul’la hayata geçireceğimiz “Yuzu Living”. Ahşap üzerine kurulu mini bir mobilya koleksiyonu.

EKİP

 

 

Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi

Onur Baştürk

onur@yuzumagazine.com

Kreatif Direktör

Ozan Uzun

 

Grafik Tasarım

 

Department of Visual Culture

 

Reklam

Sibel İpek / Rengin Atik

Katkıda Bulunanlar (VOL3 & Digital)

Alp Tekin, Oktay Tutuş, Esra Özkan, Emir Sarısaç,

Elif Kahveci, İbrahim Özbunar, Jamie Cole. 

Instagram

Dergi: @yuzu.mag   Botanik: @yuzubotanic


YUZU'nun print versiyonuna ulaşmak için

Sitenin DÜKKAN sayfasını tıklayıp satın alabilir ya da Minoa Bookstore'lardan edinebilirsiniz.  

Her türlü işbirliği için

info@yuzumagazine.com’a mail atabilirsiniz.

 

İletişim Adresi

Avlu Bebek, İnşirah Sokağı, No:25/1

Bebek, 34342 Beşiktaş, İstanbul