top of page
20210729_beril_balci_yalikavak40278_edited.jpg

Temmuz 2022 | Bodrum Coffee Table Book | EV / HOUSE

FERAH, SAKİN VE EKOLOJİK

Yazı | Alp Tekin

Fotoğraflar | İbrahim Özbunar

Yalıkavak’ta yer alan dört dönümlük arazi üzerine konumlanmış, 470 metrekarelik oturuma sahip bu üç katlı taş ev, yaklaşık 13 yıl önce Bodrum’da bulunan lokal taşlardan biri olan çilek taşıyla inşa edilmiş. Beril Khalaf Interiors’ın 2021’de tamamladığı GKT Bodrum Evi, tonoz ve yüksek tavana sahip olması nedeniyle ferah ve sakin bir ambiyansa sahip.

Giriş katında konumlanan açık mutfak ve deniz manzaralı teras, evin en önemli oyuncularından. Terastaki oturma düzeninin tam ortasında ise kış geceleri düşünülerek tasarlanmış bir odun şöminesi bulunuyor. Bu terasın paralelinde ve salon kısmının önünde yine konforlu bir yaşam alanı olarak tasarlanmış bir başka teras daha var. Bu alan pergola ile kapalı olarak tasarlanıp yaz-kış kullanım için elverişli hale getirilmiş.

POST.png

SPACIOUS, CALM AND ECOLOGICAL

writer | Alp Tekin

photography | İbrahim Özbunar

Located on a four-decare land in Yalıkavak, this three-storey stone house with a 470 square meter residence was built with strawberry stone, one of the local stones found in Bodrum, about 13 years ago. GKT Bodrum House, completed by Beril Khalaf Interiors in 2021, has a spacious and calm ambiance due to its vault and high ceiling.

The open kitchen and terrace with sea view located on the ground floor are among the most important players of the house. A wood fireplace built with cold winter nights in mind is located in the center of the seating arrangement on the terrace. There is another terrace, parallel to this one, in front of the living room, again with a pleasant living space. This space has been created as a closed area with a pergola that can be used both in summer and winter.

POST.png
bottom of page