top of page
68731-full_5797-1_68731_sc_v2com.jpg

Ocak 2022 | Tasarım | İtalya

HiAm

Uykuda gelinen son nokta

Yazı | Oktay Tutuş

Pandemi sırasında gördük ki aslında en büyük yatırımı evimize ve dinlenebileceğimiz, yaşayacağımız ve temas edeceğimiz eşyalara yaparsak iç huzuru bulmamızın önünde engel kalmıyor! Bu noktadan baktığımızda en çok dinlenmeyi yatağımızda yapıyoruz. Ancak  tüm teknolojik gelişmelere rağmen yatak tasarımları hâlâ çok fazla şey vadetmiyor. Özel yapım olanları ise başka şekilde değerlendirmek gerekiyor. HiAm isimli yeni konsept onlardan biri.

 

Yüksek teknolojiyi ve İtalyan tasarımı ve malzemelerini bir araya getiren bu yatağı, Hi-Interiors isimli şirketleriyle Tallarico biraderler sunuyor. Ailelerinden gelen ahşap mobilya işini bir adım öteye geçiren bu yeni kuşak, akıllı mobilyalar üretiyor. Teknolojiyi kullanarak komple bir dinlenme deneyimi kurgulayan Hibed de onlardan birisi.

 

Fizyolojik sağlığı harekete geçirmek için ortam ve okuma ışıkları, yüksek tanımlı ses sistemi, 70 inç ekran TV ve 4K projektör desteğini arkasına almış. Ek olarak, masajlar için programlanmış motorlu yatak bazaları ve kişiselleştirilmiş rahatlama anları için rafine bir koku yayıcı içeriyor ve bunların tümü yerel bir iOS uygulamasıyla etkinleştirilebiliyor. Yatak aynı zamanda sensörleri sayesinde ortamdaki rahatsız edici sesleri belirliyor ve yatağın sıcaklığını size göre ayarlıyor. Böylece çok yönlü bir dinlenmeyi mümkün kılıyor.

 

HiAm veya Hibed sistemi, bir concierge hizmeti üzerinden sipariş verilebiliyor. Ahşap kaplamalarını kendi kişisel zevkinize göre değişecek renklerde kaplatabiliyorsunuz.

 

hi-interiors.com

bottom of page