top of page
Rand Roamer -2 .png

June 2024 | Design & Interiors

english below

MEET THREE NEW BOAT MODELS  

words Pınar Yılmaz

Deniz yaşamını çoğu tekne sahibi, “şehir gürültüsünden uzakta, sakin ve huzur dolu” olarak tarif eder. Gerçekten de öyledir! Peki bu yılın deniz üstündeki en yeni yaşam alanlarını merak ediyor musunuz? İşte üç iddialı tekne modeli…

 

NUMARINE’İN EN BÜYÜK MODELİ

 

Numarine’in denize indirilen en büyük ve yeni modeliyle tanışın: 37XP - M/Y Maya. Sofistike bir estetiğe ve cesurca tasarlanmış işlevsellikleri bir araya getiren Maya, birinci sınıf bir yat deneyimi. Süperyat, kompozit bir üst yapıya ve tam yer değiştirmeli çelik bir gövdeye sahip.

 

Birden fazla geniş sosyal alana sahip olan Maya'nın iç tasarımı Rezzan Benardete’ye ait. Yatın ana güverte salonu ve kabinleri büyük pencerelerden yararlanarak güneş ışığından bolca faydalanıyor. Geniş dış mekanlar ise yeni modelin en önemli avantajı. 37XP, ana güverte üzerindeki ana süit dahil olmak üzere yedi misafir kabinine kadar konaklama imkanı sağlıyor.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE BAĞLILIK: GREENLINE 58 FLY 

 

Too Design'dan Marco Casali ve MICAD mühendislik arasındaki iş birliğinin ürünü olan Greenline Yachts 58 Fly, sade ve kullanışlı bir iç mekan tasarımına sahip. 58 Fly, Greenline'ın zanaatkârlık ve sürdürülebilir yeniliklere olan bağlılığını yansıtıyor. 

 

Greenline Yachts Sahibi Vladimir Zinchenko, “Yatçılığın gelecek vizyonunda ilerlerken odak noktamız hem lüks hem de çevre dostu deneyimler sunmak. Sadece tekne inşa etmekle ilgilenmiyoruz, okyanuslara olan saygının mirasını oluşturmakla da ilgiliyiz” diyor. 

 

RAND BOATS’DAN ROAMER 29 

 

Kökleri İskandinav tasarımına dayanan Rand Boats; şıklık, zarafet, lüks ve konforu bir arada sunan fonksiyonel tekneler üretiyor. Kurucusu ve mimarı Carl Kai Rand, detaylara oldukça önem veriyor.

 

Yeni modellerden Roamer 29, kullanım kolaylığı, stil ve konforu bir arada sunarak seyir keyfini en üst seviyeye taşıyor. Korunaklı dümen alanı ise tüm hava şartlarında konforlu bir şekilde seyir yapılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca teknenin ince düşünülmüş planı ve geniş depolama alanları teknenin her santimetresini kullanışlı hale getiriyor. 

 

Rand’ın inovatif ve sosyalleşme odaklı tasarım DNA’sından yola çıkarak tasarlanan Roamer’da 180 derece dönebilen dümen mahalli koltukları kokpit masası etrafında dört  kişilik bir sosyal alan da yaratıyor. Ayrıca ön güvertesindeki güneşlenme alanı açılarak büyük boy bir güneşlenme minderine dönüşüyor. 

Most boat owners describe life at sea as "a quiet and peaceful life away from the noise of the city". Indeed it is! But are you curious about this year's newest living spaces at sea? Here are three ambitious models...

 

NUMARINE'S LARGEST MODEL

 

Meet Numarine's largest and newest model ever launched: 37XP - M/Y Maya. Combining sophisticated aesthetics and boldly designed functionality, Maya offers a premium yachting experience. The superyacht features a composite superstructure and full displacement steel hull.

 

Maya's interior is designed by Rezzan Benardete and features several spacious social areas. The yacht's main deck saloon and staterooms benefit from large windows that allow for plenty of sunlight. Spacious exterior spaces are the main advantage of the new model. The 37XP can accommodate up to seven guest cabins, including a master suite on the main deck.

 

COMMITMENT TO SUSTAINABILITY: GREENLINE 58 FLY 

 

A collaboration between Marco Casali of Too Design and MICAD Engineering, Greenline Yachts 58 Fly features a simple and practical interior design. The 58 Fly reflects Greenline's commitment to craftsmanship and sustainable innovation. 

 

"As we move forward in our vision for the future of yachting, our focus is on delivering experiences that are both luxurious and environmentally friendly. We are not just about building boats, we are about creating a legacy of respect for the oceans we explore. 

 

ROAMER 29 BY RAND BOATS 

 

Rooted in Scandinavian design, Danish craftsmanship and recycling, Rand Boats produces functional boats that combine elegance, grace, luxury and comfort. Founder and architect Carl Kai Rand pays great attention to detail.

 

The Roamer 29, one of the new models, maximizes cruising pleasure by combining ease of use, style and comfort. The sheltered helm area allows for comfortable cruising in all weather conditions. In addition, the boat's thoughtful layout and ample storage space make every inch of the boat useful. 

 

Based on Rand's innovative and social design DNA, Roamer's 180-degree swivel helm seats create a social space for four around the cockpit table. In addition, the foredeck sunbathing area opens up into an oversized sunpad. 

bottom of page