top of page
9.jpg

Ocak 2022 | Tasarım | Türkiye

Moda’daki modern Paris apartmanı dairesi

Yazı | Alp Tekin

Erdem İşler ve Emre Özücoşkun’un sahibi olduğu Cisimdesign’ın tasarladığı Moda’daki bu evin projesi Paris’in modern apartman dairelerinden ilham alınarak yapılmış.

 

Emre Özücoşkun, “Çok klasik bir tabir olacak ama zamansız bir çizgiye sahip bu daire. Çıkış noktamız şuydu: Doğal malzemeler, pastel renkler ve yumuşak detayların uyumunu yakalamak”.

 

Mermer, evin geneline hakim olan malzemelerden biri. Mermere sadece mobilyalarda değil, kapı pervazında dahi rastlanabiliyor.

 

“Malzeme geçişleri ve kullanım alanlarında yaptığımız ufak sürprizler bizi heyecanlandırıyor” diyor Cisimdesign ortakları: “Mermeri alışılagelmişin dışında bir alanda kullanma fikri de bu şekilde ortaya çıktı”.

 

Erdem ve Emre, evin geneline hakim olan uyumu mobilya seçimi ve tasarımında da devam ettirmiş: “Seçkiyi belirlerken Cisimdesign tasarımı mobilyalarla satın alınacak mobilyalar arasında bir denge kurmaya çalışıyoruz. Moda Evi’nde de bu şekilde ilerledik. Masalar, yataklar, dolaplar, kütüphaneler Cisimdesign tasarımı. Sandalyeler, koltuklar ve aydınlatmalar ise satın alma olacak. Kurguyu bu şekilde hazırladık”.

Contemporary Parisian apartment in Moda

Yazı | Alp Tekin

The project of this house in Moda, designed by Cisimdesign, owned by Erdem İşler and Emre Özücoşkun, was inspired by the modern apartments of Paris.

 

Emre Özücoşkun said, “It will be a very classic term, but this apartment has a timeless line. Our starting point was: To catch the harmony of natural materials, pastel colors and soft details”.

 

Marble is one of the materials that dominate the house in general. Marble can be found not only in furniture, but also in door jambs. “We are excited by the little surprises we make in material transitions and usage areas,” says Cisimdesign partners: “This is how the idea of using marble in an unusual area came about”.

 

Erdem and Emre continued the harmony that dominates the house in general in furniture selection and design: “While determining the selection, we are trying to establish a balance between the furniture designed by Cisimdesign and the furniture to be purchased. This is how we proceeded at the Fashion House. Tables, beds, cabinets, libraries Cisimdesign design. Chairs, armchairs and lighting will be purchased. This is how we prepared the fiction.”

Çapa 2
bottom of page