top of page
HOLOGRA-MAA_05.JPG

Kasım 2021 | Tasarım | Türkiye

Venedik’teki Hologra-MAA

Yazı | Alp Tekin

Fotoğraflar | NAARO 

Mimar Melike Altınışık’ın stüdyosu MAA, HOLOGRA-MAA projesiyle Venedik Mimarlık Bienali 2021 ile paralel olarak beşincisi düzenlenen European Culture Center’ın “Time Space - Existence” sergisinde yer alıyor.

 

Mayısta açılan ve 21 kasımda sona erecek Palazzo Bembo’daki sergide, MAA’in İstanbul'daki Radyo TV Kulesi ile Seul'deki Robot ve AI Müzesi projelerinin zaman, mekan ve varoluş hikayeleri cam piramitler içindeki holografik alanlarda, kavramsal video ve ses enstalasyonlarıyla keşfediliyor.

 

European Cultural Center (ECC) bu sergiyle geleceği şekillendirmede önemli role sahip mimar, üniversite, tasarımcı, sanatçı, fotoğrafçı ve mühendislik şirketlerini bir araya getirerek bilgi aktarımını teşvik etmeye amaçlamış.

 

Melike Altınışık Architects’in yanı sıra aynı sergide Zurich-Block Research Group (BRG) ve Zaha Hadid Architects , NANO Architecture, MIT Massachusetts Institute of Technology, Beijing Institute of Fashion Technology, LOD, ATP Architects and Engineers, TETRO Arquitetura, LOVE Architecture and Urbanism gibi daha birçok global ekip ağırlıyor.

 

HOLOGRA-MAA projesinin sponsorları ise şöyle: Jotun, Metal Yapı Eng & Const, Şişecam Flat Glass, VitrA.

bottom of page