Easy Peasy_room set 1.jpg

Aralık 2020 | Stil | Dünya

‘EASY PEASY
AKŞAM YEMEĞİNDE KULLANDIĞIMIZ

TUZLUK YA DA BİBERLİK GİBİ’

Yazı | Onur Baştürk

skandinav tasarım anlayışıyla İtalyan çizgisini bir araya getirmesiyle tanınmış, yıldızı her daim yüksek tasarımcılardan biridir Luca Nichetto. Nitekim bu iki anlayışı sentezlemesine uygun olarak bir ayağı İtalya’da bir ayağı İsveç’te.

Uluslararası markalar için farklı ürün tasarımları gerçekleştirmiş Nichetto’nun en çok bilinen tasarımlarını şöyle hızlı bir şekilde hatırlatabilirim: De La Espada için yaptığı Elysia koltuğu, &tradition markasına tasarladığı Lato sehpa, Bernhardt Design için ürettiği Luca Koleksiyonu oturma grubu, Et al. adlı İtalyan markasına yaptığı Classy sandalyeleri ve tabii Venedikli aydınlatma markası Lodes için tasarladığı unutulmaz Jefferson aydınlatması.

Nichetto şimdi yeni bir aydınlatma tasarımıyla daha gündemde. Tıpkı Jefferson gibi Lodes markası için tasarladığı Easy Peasy ile.

 

İç içe geçmiş katmanlardan oluşan taşınabilir ve şarj edilebilir bir masa üstü lambası olan Easy Peasy’nin çıkışı dolayısıyla Luca Nichetto’yu Stokholm’deki ofisinde yakaladım ve hem tasarımları hem de kendisine dair merak ettiklerimi sordum.

YUZU MAGAZINE - II

YUZU MAGAZINE - II

85,00₺Fiyat
0
İNSAN
Ergenliğini sev
WE ARE WHO WE ARE
SEYAHAT
Get Away Duo:
Arda ve Sarper
ART
YUZU Selections Vol - l
KOLEKTA
İNSAN
MUZAFFER YILDIRIM
Yeni bir şey yapmak benim karakterim
İNSAN
Planet City
SEYAHAT
MANSHAUSEN
daha fazla

Yeni içeriklerden

haberdar olmak için

abone olun!

© 2020 by YUZU Magazine

MAIL

 

info@yuzumagazine.com

 

INSTAGRAM

Yuzu Magazine

@yuzu.mag

Yuzu Botanik

@yuzubotanic

ADRESAvlu Bebek  |  İnşirah Sokağı, No:25/1 Bebek, 34342 Beşiktaş İstanbul