top of page
TrendyolSanat_Toykontak Seçkisi_Burak Beceren.jpg

May 2024 | Art & Culture

english below

Oyuncağı sanata dönüştüren TOYKONTAKT

words Alp Tekin

-Content Partnership-

Trendyol’un genç ve yaratıcı sanatçıları desteklemek amacıyla kurduğu dijital sanat platformu Trendyol Sanat’ta bu kez tasarım oyuncaklar seçkisi var. 

 

Oyuncak sanatına ilgi duyanlar için Mamut Art Project oluşumu Mamut Limited tarafından derlenen “Toykontakt” başlıklı seçkide Burak Şentürk, Burak Beceren, Bülent Gültek, Can Dağlı, Cihan Gelerli, Cins, Defo, Fatih Öztürk, HAM, Kilink Custom Toys, MRE, Murat Kalkavan, Selin Arısoy (LaserPigeon Toys), Selin Çınar, Tuba Girgiç, Vamk ve Yiğit Yerlikaya’nın karakter tasarımları ve popüler kültür ürünlerine mizahi yaklaşımlar içeren tasarım oyuncakları yer alıyor. 

 

Geçtiğimiz hafta bomontiada’da düzenlenen ve Trendyol Sanat’ın da eş sponsor olduğu Mamut Art Project 11. Edisyonunda da sergilenen “Toykontakt” seçkisine ve limitli edisyon illüstrasyonlara Trendyol üzerinden ulaşıp satın almak mümkün.

 

ERİŞİM İÇİN

 

Bu linke tıklayarak ya da Trendyol web sitesinden ve mobil uygulamada “Hizmetlerim” bölümünde yer alan Pozitif Etki logosuna tıklayarak Trendyol Sanat platformundan Toykontakt seçkisine ulaşabilirsiniz.  

 

YARATICILIĞI GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRMAK MİSYONUMUZUN PARÇASI 

 

Trendyol Grubu Kurumsal İletişim Direktörü İrem Poyraz, Toyart.ist ve Mamut Limited ile kurdukları iş birliğine dair şunları söylüyor: “Yaratıcılığı daha geniş kitlelere ulaştırmak misyonumuzun bir parçası. Koleksiyonerler ve oyuncak meraklılarının bu ilgi çekici tasarımlara online alışveriş rahatlığıyla erişmekten mutluluk duyacağına inanıyoruz”.

 

Mamut Art Project Kurucu Direktörü Seren Kohen Ojalvo ise, “Trendyol ile özel bir projede bir araya gelmeyi hep istiyorduk” diyor: “Bu kadar yeteneğin alışılagelmişin dışında üretimlerle bir araya geldiği bir sergiyi böyle bir platforma taşımak bizim için çok heyecan verici”. 

TOYKONTAKT turns toys into art

-content partnership-

Trendyol Sanat, the digital art platform founded by Trendyol to support young and creative artists, this time presents a selection of designer toys. For those interested in toy art, the selection titled "ToyKontakt", which was compiled by Mamut Art Project formation Mamut Limited, includes character designs by Burak Şentürk, Burak Beceren, Bülent Gültek, Can Dağlı, Cihan Gelerli, Cins, Defo, Fatih Öztürk, HAM, Kilink Custom Toys, MRE, Murat Kalkavan, Selin Arısoy (LaserPigeon Toys), Selin Çınar, Tuba Girgiç, Vamk and Yiğit Yerlikaya and design toys with humorous approaches to popular culture products. 

 

The "Toykontakt" selection and limited-edition illustrations, which were also exhibited at the 11th edition of the Mamut Art Project, held last week at bomontiada and co-sponsored by Trendyol Art, can be accessed and purchased through Trendyol.

 

FOR ACCESS

 

You can access the Toykontakt selection from the Trendyol Sanat platform by clicking on this link or by clicking on the ‘Pozitif Etki’ logo in the "My Services" section of the Trendyol website and mobile app. 

 

BRINGING CREATIVITY TO A WIDER AUDIENCE IS PART OF OUR MISSION. 

 

İrem Poyraz, Corporate Communications Director of Trendyol Group, said of the collaboration with Toyart.ist and Mamut Limited: "Bringing creativity to a wider audience is part of our mission. We believe that collectors and toy enthusiasts will be happy to have access to these interesting designs with the convenience of online shopping".

bottom of page