top of page
Pool Bar (2).jpg

Ağustos 2020 | Seyahat | Yunanistan

Bir yaz hayali: Parilio

Yazı | Onur Baştürk

Sınırlar açılsa hemen ertesi gün soluğu Yunan Adaları’nda alacak birçok insan tanıyorum. Bu ayıplanası bir şey değil. Kendi topraklarını sevmemek anlamına da gelmiyor. 

 

Çoğu insan için Yunan Adaları’nın temsil ettiği şey aslında şu: Eski ya da özgün olanın aynen korunmuş olması. Hiç değişmemesi. Gittiğiniz koyun ertesi yaz herhangi bir yapılaşmayla bozulmaması… O tahta sandalye. O romantik ve rahatsız etmeyen dozunda salaşlık… Ne bileyim; tüm bunların hepsi denilebilir işte. 

 

Bir yandan yeni şeyler de olmuyor değil Yunan Adaları taraflarında. Orijinal ruha sadık kalarak yaratılan yeni ve özgün şeyler. YUZU olarak onların peşindeyiz zaten. Radarımıza giren otellerden biri de Paros’taki Parilio. 

 

Sevgili Serdar Kutucu sayesinde (hatırlayınız; Yaz Sayısı’nda CEO’su olduğu yeni topluluk Slow’u konuşmuştuk kendisiyle) keşfettim Parilio’yu. Bu yaz bizzat gidip göremesem ve sadece fotoğraflarına bakıp iç geçirsem de, önümüzdeki yaz kalmayı en çok istediğim oteller listesinin ilk sıralarında yer alıyor Parilio.  

 

33 SÜİTİ VAR 

 

Sizi otelin nefis fotoğraflarıyla baş başa bırakmadan önce biraz bilgi vermek isterim… Design Hotels üyesi Parilio, Naoussa Körfezi'ndeki Kolympithres plajıyla Naoussa balıkçı köyü arasında yer alıyor. 

 

Otel, adanın her yerinde bulunan blok beyaz mimari stilini kendi organik, sade lüks markasıyla harmanlamış.  

 

Aurora, Halo, Uranus süitleri ve özel havuzuyla Sun Suite; Parilio’yu oluşturan ana parçalar. Unutmadan toplam 33 süit var.  

 

Parilio restoranıyla da iddialı. Şef Alexandros Tsiotinis, adanın gastronomik mirasını simgeleyen yemekler sunuyor misafirlere. 

 

Otelin en dikkat çekici yeri ise iki etkileyici kayanın yer aldığı havuz ve güneşlenme terası. Özellikle gün batımında manzaranın bu noktadan şahane olduğunu söylüyor Parilio’cular…

bottom of page