top of page
_MG_5508.JPG

Nisan 2021 | Yuzu Dünyası | Topluluk

GREEN MORNINGS

Partner: GROHE

Avlu Bebek

Baharın en güzel yanlarından biri bu: Toprağa yeniden temas etmenin dayanılmaz hafifliğini yaşamak... Bunun için illa büyük bir arazinizin ya da bahçenizin olması gerekmiyor. Evdeki saksılara dikilecek onlarca yeni bitki “toprakla teması” sağlamak için nisan ve mayıs aylarında bizi bekliyor. Nitekim bir kere toprağa elinizi daldırdığınız anda gerisi geliyor, emin olun! Çünkü bu başka türlü bir tutku. Asla bırakamıyorsunuz. Yenilikçi su çözümleriyle tanıyıp sevdiğimiz, dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımı sağlayıcısı GROHE’yle gerçekleştirdiğimiz ve sadece seçkin kadın mimarlarımızın davetli olduğu “Green Mornings” etkinliğinde bu tutkunun şahane bir şekilde yeşerdiğine

bizzat şahidiz!

Green Mornings’te amacımız küçük çapta bir bitki atölyesi yapmaktı. Yayın Yönetmenimiz Onur Baştürk ve GROHE ekibinden Eda Çıdamal Erdoğmuş ile Aybike Üçkardeş günler öncesinden hazırlığa başladı. Mekan olarak Bebek’in en gizli bahçesine sahip Avlu Bebek seçildi. Bitki ve saksılardan sonra sıra bahçeye konulacak sürpriz bir isme gelmişti: 2021 Almanya sürdürülebilir tasarım ödüllü GROHE BLUE.

GROHE BLUE Home suyu arıtarak işte bu zevki tatmamıza vesile oluyor. Ama sadece bu kadarla kalmıyor. Aynı sistemden, anında gazlı su da elde edebiliyorsunuz! Üstelik az ve yoğun gazlı olmak üzere iki seçenekli olarak... Dahası bu akıllı sistem, bilgisayar kasasına benzer bir tasarım harikasının içinden yönetiliyor.

 

İşte Avlu Bebek’in bahçesine bu sistemi kurduk. Amacımız, hem bitki atölyesine davet ettiğimiz mimarlarımıza su içmenin gerçek zevkini yaşatmak hem de yeni saksılara ektiğimiz tüm bitkilerin ‘can suyu’nu arıtılmış, kireçsiz bir suyla verebilmekti.

bottom of page