top of page
Aman - Project Sama Exterior_Credit_ SINOT Yacht Architecture & Design_High Res_34464.jpg

Ocak 2022 | Tasarım | Türkiye

SAMA

Aman’ın yat oteli

Yazı | Oktay Tutuş

Aman Resorts son 20 yılda geldiği noktada insanı hem etkileyen hem merak uyandıran hem de kıskandıran konaklama deneyimi sunmakta eşsiz bir yerde duruyor. Projelerinde acele etmeyen Aman’ın yeni projelerini duyurduktan sonra müdavimlerinden sadece tek bir beklentisi var, o da sabır!

 

Aman’ın en yeni projesi ise Project Sama. Bu projeyle Aman, suyun üzerinde bir konaklama deneyimi sunuyor. Yine Aman stilinde, ancak biraz farklı. Her biri özel balkona sahip ve tıpkı Aman otellerinde olduğu gibi neredeyse hiçbir misafirin birbirini görmediği bir düzende tasarlanacak yeni yat-otel, ilk yolculuğuna 2025’te çıkmayı planlıyor.

 

SUUDİ YATIRIMI SÜPER YAT OTELDE NELER VAR?

 

Suudi Arabistan’ın kamu yatırım fonu iştiraki Cruise Saudi ile ortak yapılan bu projenin tasarımı SINOT Yacht Architecture & Design isimli dünyanın en ünlü yat tasarımı firmasına ait. 50 özel süitin yanı sıra çok geniş bir Aman Spa, Japon Bahçesi, iki helikopter pisti, kış tarafında geniş bir Beach Club ve uluslararası mutfaklardan örnekler sunan restoranlar ve lounge’lar; modern hatlara sahip bu süper yatın sundukları arasında.

 

Suya iniş tarihi yaklaştıkça daha fazla detayları duyurulacak bu proje, çeşitli otel gruplarının da daha önce kendilerine ait süper yatlarla konaklama deneyimi sunmasını hatırlatıyor. Mesela Ritz Carlton da bu yılın mayıs ayında kendi yatıyla okyanuslara açılacak. Küresel ısınma seyahatleri karalardan denizlere doğru kaydırıyor diyebilir miyiz? Mümkün!

Aman's yacht hotel: Sama

Words | Oktay Tutuş

At the point where it has come in the last 20 years, Aman Resorts stands in a unique place in offering an accommodation experience that both impresses, arouses and envy. Aman, who is not in a hurry with her projects, has only one expectation from her regulars after announcing her new projects, and that is patience! Aman's newest project is Project Sama. With this project, Aman offers an accommodation experience on the water. Again in Aman style, but slightly different. The new yacht-hotel, which will be designed in a way that almost no guests see each other, each with a private balcony and just like in Aman hotels, plans to set out on its maiden voyage in 2025.

 

The design of this project, which was made in partnership with Cruise Saudi, the public investment fund subsidiary of Saudi Arabia, belongs to the world's most famous yacht design firm, SINOT Yacht Architecture & Design. In addition to 50 private suites, a very large Aman Spa, Japanese Garden, two helipads, a large Beach Club on the winter side and restaurants and lounges serving international cuisine; Among the offerings of this superyacht with modern lines.

Çapa 4
bottom of page