top of page
image00008.jpeg

Ağustos 2021 | Stil | Türkiye

BIKINI BEACH 

Asla sıradan bir havuz değil...

Yazı | Sibel İpek

Şehrin en gizli ve özel noktalarından Backyard, bu yaz havalı bir şekilde kabuk değiştiriyor. Nasıl mı? Mekan içindeki tüm markalar “The Yard” çatısı altında birleşiyor. Peki bu çatı altında neler var? Sayalım: Yeşillikler arasındaki Backbar, İnanç Baykar ve Melis Korkud’un Reşitpaşa’dan buraya transfer olan Aman da Bravo adlı restoranları, tatlı atıştırmalıkların yanında glutensiz, şekersiz seçenekler sunan Mignon Patisserie, tenis oynama imkanı bulabileceğiniz Racket Club ve esas büyük sürpriz havuzu ve eğlencesiyle öne çıkacak olan Bikini Beach.

LİSTEDE İSMİNİZ VAR MI DİYE KONTROL EDİN

The Yard’da gün Bikini Beach ile havuzda başlıyor. Bikini Beach’in retro havası şehirden kilometrelerce uzaktaymış hissini vermek üzerine kurulu. Bikini’ye giriş ise bildik üyelik sistemleri üzerinden değil. Bir “misafir listesi” var. Bu liste üzerinden rezervasyon yapılıyor ve sadece bu listede adı olanlar Bikini Beach’ten faydalanabiliyor. Ayrıca kompleksin diğer mekanlarında rezervasyon önceliğine sahip oluyorlar.

MOULES-FRITES VE SHRIMP TOAST

Bikini Beach’in tasarımı ise bir yanıyla 70’ler Saint Tropez’si bir yanıyla da günümüz Los Angeles’ı. İkisinin karışımı bir havaya sahip. Bikini Beach’e girdiğinizde chill-out türü bir müzik karşılıyor sizi. Daha sonra ambiyans 70’ler ve 80’lerin disko hitleriyle daha eğlenceli bir yöne doğru evriliyor. 

 

Bikini Beach’te her şey rosé şarap dolu buz gibi kadehler etrafında dönüyor. Menü de buna göre şekillenmiş. Öğle vakti havuz başındaki beyaz örtülü masalarda mekanla uyum içindeki yemeklerin keyfini çıkaracak olanları ev yapımı somon füme, dana carpaccio, enginar salatası gibi hafif lezzetlerin yanı sıra yıllardır sevilen Backyard Hot Dog ve Backyard Burger gibi tabaklar bekliyor. Ayrıca mekanın şefinin yaz için hazırladığı Moules-Frites ve Shrimp Toast menünün özel lezzetleri arasında yer alıyor. 

 

Bikini Beach için hazırlanan özel kokteyl menüsündeki ‘fresh’ tatlar arasında ise Watermelon Cooler ve 1700’lerin Barbados’undan esinlenen Quarantine Lover, öne çıkan lezzetler olacak gibi görünüyor.

bottom of page